English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار جشنواره امام رضا (ع) استان البرز

کلمه جستجو :
نوع اخبار :
از تاریخ :
 
تا تاریخ :
مدیر اجرایی جشنواره: پوستر جشنواره نقاشی رضوی رونمایی می شود
مدیر اجرایی جشنواره: پوستر جشنواره نقاشی رضوی رونمایی می شود
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کرج در جلسه کمیته جشنواره ملی نقاشی رضوی ضمن اشاره به رونمایی از پوستر این جشنواره در روزهای آتی گفت: به همت کمیته هنری جشنواره ملی نقاشی رضوی، پوستر این جشنواره توسط سجاد فروغی دبیر تخصصی جشنواره، طراحی و طی مراسمی از آن رونمایی خواهد شد.
(۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۷:۵۹)
برای ترویج فرهنگ رضوی؛ تمامی مجموعه ها بسیج شوند
برای ترویج فرهنگ رضوی؛ تمامی مجموعه ها بسیج شوند
با برگزاری جشنواره رضوی آن هم در بخش های مختلف فرهنگی، هنری، دانشگاهی، آموزشی و...، فرصت بسیار خوبی برای خلق آثار، مقالات و نوشته هایی فراهم آورده شده که می تواند معنویت را آن چنان که باید در معرض دید عموم و هنرمندان قرار دهد. نقاشی رضوی در البرز خلق می شود و این هنرمندان هستند که می توانند آثاری ماندگار با موضوع امام رضا (ع) ثبت کنند و برای سالیان بسیار در اختیار علاقمندان قرار دهند. حجت الاسلام دکتر علی اکبر ایمانی امام جمعه فردیس در گفتگوی اختصاصی در خصوص اثرگذاری هنر در ترویج فرهنگ معنوی گفت: هنر یکی از جاذبه هایی است که قرآن ایجاده کرده. جاذبه های قرآن جاذبه ای هنری است. چینش کلمات در قرآن، آیات آهنگین تلاوت می شود و با آن زیبایی و معارف عمیق تر در چارچوب کلمات ادغام شده است و توانسته بر دل ها و ذهن ها اثر گذار باشد.
(۴ بهمن ۱۳۹۵ ۰۹:۲۹)
ناظر مقیم جشنواره:     برگزاری نمایشگاه و کارگاه آموزشی به مناسبت جشنواره رضوی
ناظر مقیم جشنواره: برگزاری نمایشگاه و کارگاه آموزشی به مناسبت جشنواره رضوی
علی اکبر پور جباری با حضور در جلسه کمیته جشنواره ملی نقاشی رضوی گفت: باتوجه به برگزاری جشنواره نقاشی رضوی به صورت ملی و فراملی باید توجه ویژه ای در خصوص برگزاری جلسات و ارائه راهکارهای مناسب در جهت هرچه بهتر برگزار شدن آن داشت.
(۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۷:۵۶)
جشنواره نقاشی رضوی مهم‌ترین برنامه فرهنگی- هنری سال 96
جشنواره نقاشی رضوی مهم‌ترین برنامه فرهنگی- هنری سال 96
جلسه تدوین تقویم برنامه های فرهنگی- هنری سال ۹۶ به میزبانی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کرج و با حضور برخی از مسئولان فرهنگی استان در سالن جلسات این اداره برگزار شد. رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کرج با اشاره به اینکه در سال ۹۵ این اداره برنامه های بسیاری در حوزه فرهنگ و هنر از جمله برگزاری نمایشگاه کتاب، برگزاری نمایشگاه نماز، تجلیل از خبرنگاران در روز خبرنگار، برگزاری هفته فرهنگ و هنر البرز در نیاوران و.. را انجام داده است، گفت: برنامه های برگزار شده در سال ۹۵ ملاکی برای ارائه ی برنامه های فرهنگی- هنری سال ۹۶ باشد. یکی از مهم ترین برنامه های اجرایی این اداره در سال آینده برگزاری هرچه باشکوه تر جشنواره ملی نقاشی رضوی است.
(۲۶ دی ۱۳۹۵ ۱۰:۱۶)
جلسه کمیته جشنواره ملی نقاشی رضوی البرز برگزار شد
جلسه کمیته جشنواره ملی نقاشی رضوی البرز برگزار شد
جلسه کمیته جشنواره ملی نقاشی رضوی با حضور مهدی ابدالی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کرج و مدیر اجرایی جشنواره در سالن جلسات این اداره برگزار شد.
(۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۷:۵۴)
ابزار نیرومند هنر بهترین وسیله برای معرفی جشنواره ملی رضوی
ابزار نیرومند هنر بهترین وسیله برای معرفی جشنواره ملی رضوی
خوشبختانه استان البرز در سال های گذشته در رشته های کتابخوانی و خوشنویسی عملکرد بسیار خوبی داشته است و بسیاری از هنرمندان و مسئولان استان معتقدند که این عملکرد مثبت در خصوص رشته نقاشی نیز اتفاق خواهد افتاد. میزبانی استان البرز در رشته نقاشی فرصتی را برای گفتگو با ابراهیم شریفی معاون هنری- سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز فراهم آورد که در ادامه می خوانید.
(۲۵ دی ۱۳۹۵ ۱۰:۵۶)
مبعث تحولی عظیم در فرهنگ جامعه بشری بود
مبعث تحولی عظیم در فرهنگ جامعه بشری بود
حجت الاسلام والمسلمین سید علی طباطبائی به مناسبت مبعث رسول اکرم (ص) ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: این روز در فرهنگ، جامعه و بشریت تاثیر بسزایی را ایفا کرده است، به خاطر این دین تعالیم آسمانی خداوند برای بشر به پایان رسید و آخرین پیامبر برای هدایت بشر فرستاده و مبعوث شد.
(۳۰ فروردین ۱۳۹۶ ۰۸:۲۷)
از تمامی ابزار و داشته ها برای انتقال مفاهیم رضوی استفاده شود
از تمامی ابزار و داشته ها برای انتقال مفاهیم رضوی استفاده شود
حجت الاسلام والمسلمین الهی امام جمعه محمدشهر در خصوص ترویج فرهنگ رضوی و انتقال این فرهنگ در بین مسلمانان گفت: باید از تمامی داشته ها و ابزارهایی که در اختیار داریم برای معرفی کسانی که برای مردم مسلمان و یا حتی غیر مسلمان الگو هستند، استفاده کنیم. هنر نقاشی هم یکی از ابزار و وسایل بسیار مفید برای انتقال مفاهیم فرهنگی و رفتار و سیره امامان و از جمله امام رضا (ع) است که هنرمندان ما می توانند با زبانِ هنر، امام رضا (ع) را بیش از پیش معرفی کنند. این هنر وسیله ی معرفی الگوهای جامعه و کسانی که مقتدا، مولا، امام و راهنمای ما هستند، است.
(۱۸ دی ۱۳۹۵ ۰۹:۳۶)
زیارت امام رضا (ع) قلبی باشد
زیارت امام رضا (ع) قلبی باشد
هر سال به مناسبت های مختلف مذهبی جمع کثیری از زائران و عاشقان اهل‌بیت (ع) به زیارت امام هشتم می‌روند از این رو بر آن شدیم تا توصیه‌های حضرت آیت‌الله العظمی محمدتقی بهجت‌ (ره) را از کتاب «برگی از دفتر آفتاب» در باب زیارت این امام همام ذکر کنیم تا ان‌شاءالله سفری پربار و معنوی برای زائران رقم بخورد.
(۲۹ فروردین ۱۳۹۶ ۰۸:۳۲)
هنرجویان البرزی علاقمند به شرکت در جشنواره نقاشی رضوی هستند
هنرجویان البرزی علاقمند به شرکت در جشنواره نقاشی رضوی هستند
هنگامی که از نقاشی و خلق آثار هنری سخن به میان می آید، تمامی ذهن و فکر آدمی به سوی ارتباط بصری که این هنر با مخاطب ایجاد می کند، جلب می شود. اینکه تمامی افراد در هر سن و با هر رشته تحصیلی اثرگذاری هنر را بر روح و جسم خود تجربه می کنند و با هنر والای نقاشی عجین می شوند. در این میان هنگامی که نقاشی وسیله ای برای بیان معنویات انسانی به خصوص ترویج فرهنگ رضوی و سیره امام رضا (ع) می شود، دو چندان تاثیر خود را می گذارد. لیلا کرمی مدیر هنرستان هنرهای زیبا دختران در کرج در خصوص میزبانی استان البرز در برگزاری جشنواره ملی نقاشی رضوی گفت: انسان فطرتاً جذب تصاویر هنری می شود و از اثر نقاشی تاثیر می گیرد که این اثرگذاری بر جسم و روح او تاثیر می گذارد.
(۱۴ دی ۱۳۹۵ ۰۹:۳۷)
تعداد نمایش:
کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.