English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار جشنواره امام رضا (ع) استان البرز

کلمه جستجو :
نوع اخبار :
از تاریخ :
 
تا تاریخ :
برای ترویج فرهنگ رضوی؛ تمامی مجموعه ها بسیج شوند
برای ترویج فرهنگ رضوی؛ تمامی مجموعه ها بسیج شوند
با برگزاری جشنواره رضوی آن هم در بخش های مختلف فرهنگی، هنری، دانشگاهی، آموزشی و...، فرصت بسیار خوبی برای خلق آثار، مقالات و نوشته هایی فراهم آورده شده که می تواند معنویت را آن چنان که باید در معرض دید عموم و هنرمندان قرار دهد. نقاشی رضوی در البرز خلق می شود و این هنرمندان هستند که می توانند آثاری ماندگار با موضوع امام رضا (ع) ثبت کنند و برای سالیان بسیار در اختیار علاقمندان قرار دهند. حجت الاسلام دکتر علی اکبر ایمانی امام جمعه فردیس در گفتگوی اختصاصی در خصوص اثرگذاری هنر در ترویج فرهنگ معنوی گفت: هنر یکی از جاذبه هایی است که قرآن ایجاده کرده. جاذبه های قرآن جاذبه ای هنری است. چینش کلمات در قرآن، آیات آهنگین تلاوت می شود و با آن زیبایی و معارف عمیق تر در چارچوب کلمات ادغام شده است و توانسته بر دل ها و ذهن ها اثر گذار باشد.
(۴ بهمن ۱۳۹۵ ۰۹:۲۹)
اثر هنری با رویکرد رضوی، تاثیری دو چندان خواهد داشت
اثر هنری با رویکرد رضوی، تاثیری دو چندان خواهد داشت
البرز میزبان جشنواره ملی نقاشی رضوی است. جشنواره ای که هنرمندان، مسئولان و دست اندرکاران اجرایی آن در راستای ارتقای فرهنگ رضوی و انتقال مفاهیم و سیره امام رضا (ع) اقدامات مثمر ثمری را در برنامه های خود در نظر گرفته اند. مسعود جمشیدی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اشتهارد در خصوص برگزاری جشنواره نقاشی رضوی در استان البرز گفت: خوشبختانه البرز ظرفیت های بسیاری در هنرهای تجسمی بالاخص رشته نقاشی دارد.
(۱۳ دی ۱۳۹۵ ۱۰:۱۳)
جشنواره نقاشی رضوی مهم‌ترین برنامه فرهنگی- هنری سال 96
جشنواره نقاشی رضوی مهم‌ترین برنامه فرهنگی- هنری سال 96
جلسه تدوین تقویم برنامه های فرهنگی- هنری سال ۹۶ به میزبانی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کرج و با حضور برخی از مسئولان فرهنگی استان در سالن جلسات این اداره برگزار شد. رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کرج با اشاره به اینکه در سال ۹۵ این اداره برنامه های بسیاری در حوزه فرهنگ و هنر از جمله برگزاری نمایشگاه کتاب، برگزاری نمایشگاه نماز، تجلیل از خبرنگاران در روز خبرنگار، برگزاری هفته فرهنگ و هنر البرز در نیاوران و.. را انجام داده است، گفت: برنامه های برگزار شده در سال ۹۵ ملاکی برای ارائه ی برنامه های فرهنگی- هنری سال ۹۶ باشد. یکی از مهم ترین برنامه های اجرایی این اداره در سال آینده برگزاری هرچه باشکوه تر جشنواره ملی نقاشی رضوی است.
(۲۶ دی ۱۳۹۵ ۱۰:۱۶)
هیچ ابزاری به قوت و قدرت هنر وجود ندارد
هیچ ابزاری به قوت و قدرت هنر وجود ندارد
جشنواره ملی رضوی هر ساله فرصتی را برای هنرمندان در شاخه های مختلف هنری فراهم می آورد. هنرمندان و پژوهشگران هر کدام می توانند در بخش های فرهنگی، هنری، پژوهشی، سینمایی، مطبوعاتی و دیجیتالی، کودک و نوجوان و دانشگاهیان آثار و مقاله های خود را برای دبیرخانه هر جشنواره ارسال کنند. استان البرز این بار میزبان جشنواره ملی نقاشی رضوی است. خوشبختانه استان البرز در سال های گذشته در رشته های کتابخوانی و خوشنویسی عملکرد بسیار خوبی داشته است و بسیاری از هنرمندان و مسئولان استان معتقدند که این عملکرد مثبت در خصوص رشته نقاشی نیز اتفاق خواهد افتاد. میزبانی استان البرز در رشته نقاشی فرصتی را برای گفتگو با حسین زودبین رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ساوجبلاغ داشتیم که در ادامه می خوانید.
(۸ دی ۱۳۹۵ ۱۰:۲۰)
ابزار نیرومند هنر بهترین وسیله برای معرفی جشنواره ملی رضوی
ابزار نیرومند هنر بهترین وسیله برای معرفی جشنواره ملی رضوی
خوشبختانه استان البرز در سال های گذشته در رشته های کتابخوانی و خوشنویسی عملکرد بسیار خوبی داشته است و بسیاری از هنرمندان و مسئولان استان معتقدند که این عملکرد مثبت در خصوص رشته نقاشی نیز اتفاق خواهد افتاد. میزبانی استان البرز در رشته نقاشی فرصتی را برای گفتگو با ابراهیم شریفی معاون هنری- سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز فراهم آورد که در ادامه می خوانید.
(۲۵ دی ۱۳۹۵ ۱۰:۵۶)
تکنیک نقاشی در جشنواره ملی نقاشی رضوی استان البرز، آزاد است
تکنیک نقاشی در جشنواره ملی نقاشی رضوی استان البرز، آزاد است
سجاد فروغی با اعلام خبر آزاد بودن تکنیک نقاشی برای ارسال آثار توسط هنرمندان به خلق آثار متفاوت اشاره کرد و گفت: امیدواریم با آثار متفاوتی از هنرمندان و نقاشان در جشنواره نقاشی رضوی روبرو باشیم.
(۸ دی ۱۳۹۵ ۱۰:۱۲)
از تمامی ابزار و داشته ها برای انتقال مفاهیم رضوی استفاده شود
از تمامی ابزار و داشته ها برای انتقال مفاهیم رضوی استفاده شود
حجت الاسلام والمسلمین الهی امام جمعه محمدشهر در خصوص ترویج فرهنگ رضوی و انتقال این فرهنگ در بین مسلمانان گفت: باید از تمامی داشته ها و ابزارهایی که در اختیار داریم برای معرفی کسانی که برای مردم مسلمان و یا حتی غیر مسلمان الگو هستند، استفاده کنیم. هنر نقاشی هم یکی از ابزار و وسایل بسیار مفید برای انتقال مفاهیم فرهنگی و رفتار و سیره امامان و از جمله امام رضا (ع) است که هنرمندان ما می توانند با زبانِ هنر، امام رضا (ع) را بیش از پیش معرفی کنند. این هنر وسیله ی معرفی الگوهای جامعه و کسانی که مقتدا، مولا، امام و راهنمای ما هستند، است.
(۱۸ دی ۱۳۹۵ ۰۹:۳۶)
جشنواره امام رضا (ع) رسالت خود را در ترویج فرهنگ سنتی رضوی انجام می دهد
جشنواره امام رضا (ع) رسالت خود را در ترویج فرهنگ سنتی رضوی انجام می دهد
جان محمد خوب پور رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فردیس در خصوص میزبانی استان البرز در رشته نقاشی جشنواره ملی رضوی و ظرفیت های هنری بسیار در این استان گفت: خوشبختانه وجود ظرفیت های هنری از جمله در رشته نقاشی در استان البرز بسیار زیاد است و قطعاً هنرِ هنرمندان این رشته در ترویج فرهنگ سنتی رضوی کمک رسان خواهد بود.
(۸ دی ۱۳۹۵ ۱۰:۰۷)
هنرجویان البرزی علاقمند به شرکت در جشنواره نقاشی رضوی هستند
هنرجویان البرزی علاقمند به شرکت در جشنواره نقاشی رضوی هستند
هنگامی که از نقاشی و خلق آثار هنری سخن به میان می آید، تمامی ذهن و فکر آدمی به سوی ارتباط بصری که این هنر با مخاطب ایجاد می کند، جلب می شود. اینکه تمامی افراد در هر سن و با هر رشته تحصیلی اثرگذاری هنر را بر روح و جسم خود تجربه می کنند و با هنر والای نقاشی عجین می شوند. در این میان هنگامی که نقاشی وسیله ای برای بیان معنویات انسانی به خصوص ترویج فرهنگ رضوی و سیره امام رضا (ع) می شود، دو چندان تاثیر خود را می گذارد. لیلا کرمی مدیر هنرستان هنرهای زیبا دختران در کرج در خصوص میزبانی استان البرز در برگزاری جشنواره ملی نقاشی رضوی گفت: انسان فطرتاً جذب تصاویر هنری می شود و از اثر نقاشی تاثیر می گیرد که این اثرگذاری بر جسم و روح او تاثیر می گذارد.
(۱۴ دی ۱۳۹۵ ۰۹:۳۷)
البرز ظرفیت های هنری بسیاری در رشته نقاشی دارد
البرز ظرفیت های هنری بسیاری در رشته نقاشی دارد
فراخوان پانزدهمین جشنواره بین المللی امام رضا (ع) در بخش های فرهنگی، هنری، پژوهشی، سینمایی، مطبوعاتی و دیجیتالی، کودک و نوجوان و دانشگاهیان اعلام شده است. این جشنواره به مناسبت دهه کرامت سالروز میلاد امام رضا (ع) و حضرت فاطمه معصومه (س) و بزرگداشت حضرت احمدبن موسی (شاه چراغ) در 21 استان و 77 کشور جهان همزمان برگزار می شود. رشته نقاشی از رشته های بخش های هنری به میزبانی استان البرز برگزار خواهد شد.
(۳۰ آذر ۱۳۹۵ ۱۰:۲۷)
تعداد نمایش:
کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.