English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار جشنواره امام رضا (ع) استان البرز

کلمه جستجو :
نوع اخبار :
از تاریخ :
 
تا تاریخ :
نقاره های حرم امام رضا (ع) چه می گویند؟
نقاره های حرم امام رضا (ع) چه می گویند؟
شاید آرزوی خیلی ها باشد که هنگام طلوع و غروب آفتاب که صدای کرناها و نقاره ها از نقاره خانه بلند میشود، آن بالا باشند و از همان اتاق نقاره خانه، گنبد را تماشا کنند.
(۳۰ خرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۵۶)
مدیر آموزشگاه «هنرهای زیبا» در کرج:  در جشنواره نقاشی رضوی؛ حضور داوران بنام و اطلاع رسانی مطلوب لحاظ شود
مدیر آموزشگاه «هنرهای زیبا» در کرج: در جشنواره نقاشی رضوی؛ حضور داوران بنام و اطلاع رسانی مطلوب لحاظ شود
هنگامی که از نقاشی و خلق آثار هنری سخن به میان می آید، تمامی ذهن و فکر آدمی به سوی ارتباط بصری که این هنر با مخاطب ایجاد می کند، جلب می شود. اینکه تمامی افراد در هر سن و با هر رشته تحصیلی اثرگذاری هنر را بر روح و جسم خود تجربه می کنند و با هنر والای نقاشی عجین می شوند. در این میان هنگامی که نقاشی وسیله ای برای بیان معنویات انسانی به خصوص ترویج فرهنگ رضوی و سیره امام رضا (ع) می شود، دو چندان تاثیر خود را می گذارد. امسال استان البرز میزبان برگزاری جشنواره ملی نقاشی رضوی است. همایون ثابتی مطلق مدیر آموزشگاه هنرهای تجسمی «هنرهای زیبا» در خصوص برگزاری این جشنواره در البرز گفت: در دوره های گذشته از جشنواره رضوی در شهرهای مختلف از جمله شیراز به عنوان داور حضور داشتم که در کنار این جشنواره برگزاری کارگاه های آموزشی به عنوان برنامه جنبی نیز انجام شد.
(۲۵ خرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۰۸)
حضور 15 موسسه و کانون قرآنی در ششمین نمایشگاه قرآن و عترت البرز
حضور 15 موسسه و کانون قرآنی در ششمین نمایشگاه قرآن و عترت البرز
ششمین نمایشگاه «قرآن و عترت» و نخستین جشن رمضان استان البرز با همکاری معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کرج و با همکاری موسسات فرهنگی- هنری «قرآن و عترت» در البرز بازگشایی شد.
(۳۰ خرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۵۰)
مدیر آموزشگاه هنرهای تجسمی «پائیزان» در کرج مطرح کرد:    اهمیت توجه به هنرجویان پایه در جشنواره ملی نقاشی رضوی
مدیر آموزشگاه هنرهای تجسمی «پائیزان» در کرج مطرح کرد: اهمیت توجه به هنرجویان پایه در جشنواره ملی نقاشی رضوی
جشنواره ملی رضوی هر ساله فرصتی را برای هنرمندان در شاخه های مختلف هنری فراهم می آورد. هنرمندان و پژوهشگران هر کدام می توانند در بخش های فرهنگی، هنری، پژوهشی، سینمایی، مطبوعاتی و دیجیتالی، کودک و نوجوان و دانشگاهیان آثار و مقاله های خود را برای دبیرخانه هر جشنواره ارسال کنند. استان البرز این بار میزبان جشنواره ملی نقاشی رضوی است. خوشبختانه استان البرز در سال های گذشته در رشته های کتابخوانی و خوشنویسی عملکرد بسیار خوبی داشته است و بسیاری از هنرمندان و مسئولان استان معتقدند که این عملکرد مثبت در خصوص رشته نقاشی نیز اتفاق خواهد افتاد. میزبانی استان البرز در رشته نقاشی فرصتی را برای گفتگو با علی انصاری مدیر آموزشگاه هنرهای تجسمی «پائیزان» فراهم آورد که در ادامه می خوانید.
(۲۵ خرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۰۴)
مدیر آموزشگاه هنرهای تجسمی «مداد جادو» کرج: داوری اولیه آثار هنرجویان شرکت کننده در جشنواره امام رضا (ع) را اساتید آموزشگاه انجام دهند
مدیر آموزشگاه هنرهای تجسمی «مداد جادو» کرج: داوری اولیه آثار هنرجویان شرکت کننده در جشنواره امام رضا (ع) را اساتید آموزشگاه انجام دهند
فراخوان پانزدهمین جشنواره بین المللی امام رضا (ع) در بخش های فرهنگی، هنری، پژوهشی، سینمایی، مطبوعاتی و دیجیتالی، کودک و نوجوان و دانشگاهیان اعلام شده است. این جشنواره به مناسبت دهه کرامت سالروز میلاد امام رضا (ع) و حضرت فاطمه معصومه (س) و بزرگداشت حضرت احمدبن موسی (شاه چراغ) در 21 استان و 77 کشور جهان همزمان برگزار می شود. رشته نقاشی از رشته های بخش های هنری به میزبانی استان البرز برگزار خواهد شد.
(۳۰ خرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۴۴)
افطاری حرم امام رضا (ع) نماد هنری ماندگار
افطاری حرم امام رضا (ع) نماد هنری ماندگار
افطاری حرم امام رضا یکی از بزرگ‌ترین مراسم افطاری‌ای است که در جهان اسلام برگزار می‌شود. در ماه رمضان هر روز هزاران نفر در این مراسم شرکت می‌کنند و بعد از اذان مغرب روزه‌شان را در جوار حرم مطهر امام هشتم شیعیان باز می‌کنند. برگزارکردن مراسم افطاری یکی از سنت‌های زیبای ماه رمضان است و افرادی که توانایی‌اش را دارند، با برگزارکردن مراسم افطاری و دعوت از اقوام و آشنایان یا نیازمندان سعی می‌کنند از برکات این ماه مبارک استفاده کنند.
(۲۱ خرداد ۱۳۹۶ ۰۰:۴۳)
ششمین نمایشگاه قرآن و عترت در کرج افتتاح می شود
ششمین نمایشگاه قرآن و عترت در کرج افتتاح می شود
مهدی ابدالی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کرج از افتتاح ششمین نمایشگاه «قرآن و عترت» و نخستین جشن رمضان استان البرز با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد.
(۲۷ خرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۱۷)
حرم امام رضا (ع) چگونه ساخته شد؟
حرم امام رضا (ع) چگونه ساخته شد؟
آرامگاه امام رضا (ع) در مشهد یکی از معروف‌ترین بناهای مذهبی ساخته شده در ایران است؛ بنایی که با برخورداری از متنوع‌ترین ویژگی‌ها و عناصر معماری ایرانی – اسلامی، هر ساله پذیرای میلیون‌ها زائر و گردشگر است و تا به امروز بارها مورد بازسازی و توسعه قرار گرفته است.
(۷ خرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۱۵)
چرا به امام رضا(ع) ضامن آهو می‌گویند؟
چرا به امام رضا(ع) ضامن آهو می‌گویند؟
ضامن آهو، یکی از القابی است که در میان توده مردم به امام هشتم حضرت امام علی‌بن‌موسی الرضا صلوات الله علیه نسبت داده شده و حتی برخی از محققان این لقب را برگرفته از داستان‌های گوناگونی می‌دانند که در کتب تاریخی نقل شده است.
(۲۷ خرداد ۱۳۹۶ ۰۸:۴۸)
معماری حرم امام رضا (ع) الگوی هنر ایرانی اسلامی
معماری حرم امام رضا (ع) الگوی هنر ایرانی اسلامی
با ظهور اسلام در ایران؛ هنر بومی و اصیل ایرانی با هنر نابِ اسلامی درآمیخت و باعث خلق آثار منقول و غیر منقول بسیاری شد. آثار نقاشی، خطاطی و معماری چنان تحت تاثیر این درهم آمیختگی هنری قرار گرفت که گویی نقطه اتصال این هنر هیچ گاه باعث از هم گسیختگی آن نخواهد شد. دکتر حسن بلخاری در ادامه در خصوص تاثیر این هنر در معماری اماکن مذهبی توضیحاتی را ارائه داده است.
(۷ خرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۳۵)
تعداد نمایش:
کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.