English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

حجت الاسلام دکتر بی‌آزارشیرازی:

حجت الاسلام دکتر بی‌آزارشیرازی:
جشنواره بین المللی امام رضا(ع) فرصت مناسبی برای راه‌اندازی تشکل‌های ترویج اخلاق رضوی است / تزریق شادی اسلامی با برگزاری جشن‌های دهه کرامت حجت الاسلام دکتر عبدالکریم بی آزار شیرازی گفت: جشنواره امام رضا(ع) اخلاق رضوی را در میان جوانان نهادینه کند.
 رییس دانشگاه ادیان و مذاهب اسلامی در گفت و گو با خبرنگار واحد خبر و اطلاع رسانی بنیاد جشنواره بین المللی امام رضا(ع) با بیان این مطلب افزود: تاکید بر اخلاق رضوی می تواند نقش مهمی در جذب جوانان به اسلام داشته باشد.
وی با اشاره به مساله اسلام گریزی در جهان امروز اظهار داشت: آنچه تحت عنوان اسلام گریزی مطرح است، دوری جستن از دین اسلام نیست بلکه تبری از ادیان زمینی و خودساخته بشری است نه اسلام محمدی. که در ظاهر اسلام است و در باطن از اسلام خبری نیست.
بی آزار شیرازی به سابقه تاریخی نمایش وارونه از اسلام اشاره کرد و گفت: آنچه در طول تاریخ باعث شد تا جوانان به دین پایبند بمانند اخلاق والای اهل بیت(ع) بوده است که مردم تبلورسیمای اسلام را در اخلاق و رفتار آنان می دیدند.
این پژوهشگر قرآنی، سفر امام رضا(ع)، به ایران را باعث ایجاد موجی از اخلاق گرایی در آن سرزمین دانست و تصریح کرد: پس از سفر امام رضا(ع) به ایران اجتماعاتی تحت عنوان «فتوت» در ایران شکل گرفت که سعی می کردند خود را متخلق به اخلاق امام هشتم(ع) بکنند.
وی ادامه داد: وجود این تشکل های مردمی باعث شد تا اخلاق جوانمردی به سایر سرزمین ها گسترش یابد.
دکتر بی آزار شیرازی تاکید کرد: اگر ما در این زمانه همین روش را برای گسترش اخلاق امام رضا(ع) درپیش بگیریم بسیاری از جوانان که چهره واقعی اسلام را نمی شناسند جذب خواهند شد.
رییس دانشگاه ادیان و مذاهب اسلامی برپایی جشنواره بین المللی امام رضا(ع) را فرصت مناسبی برای راه اندازی تشکل های ترویج اخلاق رضوی عنوان کرد و گفت: جوانان چون راه حقیقت را ندیده اند، راه بیگانه رامی روند. بنابراین لازم است تا جشنواره امام رضا(ع)، حقیقت را برای مردم به تصویر بکشد و اخلاق رضوی را درمیان جوانان نهادینه کند.
 وی گرایش روز افزون مردم به زیارت حضرت رضا(ع) را دلیلی  بر گرایش مردم به این شخصیت آسمانی دانست و گفت: دراین شرایط خوب است که فعالیت های علمی وپژوهشی در راستای معرفی شخصیت حضرت رضا (ع) در قالب جشنواره ای مانند جشنواره امام رضا(ع) بهتر به مردم معرفی شود.
بی آزار شیرازی با بیان اینکه جشنواره امام رضا(ع) فرصتی طلایی برای معرفی دین است، تصریح کرد: مسئولان جشنواره باید تلاش کنند تا مردم از ظواهر دین به محتوا گرایش پیدا کنند.
رییس دانشگاه ادیان و مذاهب اسلامی همچنین گفت: تولد امام هشتم(ع) فرصت مناسبی است تا شادی و نشاط را به جامعه تزریق کنیم.
وی با تقدیر از پایه گذاران جشن های دهه کرامت گفت: این حسن سلیقه باعث خواهد شد تا جامعه رنگ و بوی شادمانی با رنگ و بوی دینی به خود ببیند. و تصویر غلطی که ازجامعه شیعی در دنیا ساخته و پرداخته شده است و ما را انسانهایی افسرده تصور می کنند، زدوده شود و وجهه شادی آفرین دین به نمایش گذاشته شود.
 

۲۴ مرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۴۹

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.