English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

خطیب جمعه کرج :تخلف از قانون به سبب بیگانگی با احکام الهی است

خطیب جمعه کرج :تخلف از قانون به سبب بیگانگی با احکام الهی است
حجت الاسلام و المسلمین حسینی همدانی در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته کرج ضمن تبریک ایام میلاد حضرت معصومه(س)،گفت: میلاد حضرت معصومه (س) روز دختر نامگذاری شده است که نشانه جایگاه ویژه و خاص دختران در اسلام و ایران است

شمس توس البرز- امام جمعه کرج در خطبه های نماز جمعه این هفته به نقش مهم و کلیدی دختران در آینده نزدیک به عنوان مادران جامعه تاکید کرد.

حجت الاسلام و المسلمین حسینی همدانی در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته کرج ضمن تبریک ایام میلاد حضرت معصومه(س)،گفت: میلاد حضرت معصومه (س) روز دختر نامگذاری شده است که نشانه جایگاه ویژه و خاص دختران در اسلام و ایران است. امام جمعه کرج با تاکید بر اینکه تنها نباید برای دختران جشن گرفت بلکه باید آنها را نسبت به واقعیت های جهان و برنامه ریزی های دشمن برای مادران فردا آگاه کرد، گفت: دشمنان میگویند با آزادی های جنسی به زنان، غرایض در جامعه کنترل می شود اما آیا این اتفاق افتاده است ؟ آیا بی اخلاقی در جوامع آن ها رشد نکرده است؟ آیا گذاشتن زنان پشت ویترین و قیمت گذاشتن روی آنها درست است؟

وی با اشاره به همه جانبه بودن برنامه دشمنان گفت: یکی از اصلی ترین برنامه ها تبدیل کردن جایگاه والای مادر و زن بودن در خانواده به یک ننگ است که این کار توطئه ای خطرناک است. خطیب نماز جمعه کرج زنان را آرامش بخشان خانه و خانواده دانست و افزود: یکی از مهمترین نقش ها را در طول جنگ تحمیلی بانوان در پشتیبانی از رزمندگان داشتند و امروز همسران، مادران و خواهران مدافعان حرم نیز همین نقش را ایفا می کنند.

حجت الاسلام و المسلمین حسینی همدانی به زنان و دختران توصیه کرد با حضور سالم در عرصه فعالیت های اجتماعی، بدون آسیب به جامعه نقش مثبتی در پیشرفت جامعه ایفا کنند.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی همدانی همچنین از مسئولان خواست با حضور در مراسم و یادواره های شهدا به ویژه شهدای مدافع حرم و همچنین عیادت از جانبازان این حرکت مهم را در جامعه ترویج دهند.

امام جمعه کرج در انتقاد از عملکرد برخی مسئولان نیز گفت: اگر امروز در جامعه حرام خواری کلان، قاچاق های بزرگ و سیستم های فاسد دیده می شود ریشه در بیگانگی با احکام الهی دارد.

 خطیب نماز جمعه کرج روز حقوق بشر اسلامی و هفته حج امسال را دارای نشانه هایی بزرگ از نقشه دشمنان و بی کفایتی دست نشانه های آنان یعنی آل سعود خائن دانست و افزود: چون ایرانیان در برائت از مشرکین فریاد مرگ بر آمریکا و اسرائیل سر میدانند حج برایشان تعطیل شد ولی ایرانیان همچنان دشمن ستمکاران هستند و با حضور در حج فقرا که همان نماز جمعه است فریاد مرگ بر امریکا را سر میدهند.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی همدانی دشمنی ما با امریکا و اسرائیل و تمام دست نشانده های آنان را ابدی دانست. امام جمعه کرج در ابتدای سخنان خود هم با تسلیت ایام شهادت امام جعفر صادق (ع) گفت: امام ششم شیعیان علاوه بر شخصیت والای علمی دارای ویژگی های حسنه در تمام ابعاد به ویژه در حوزه سیاسی نیز هستند که میتوان از منش ایشان به عنوان الگویی تمام عیار در زندگی بهره برد. خطیب نماز جمعه کرج به نزدیک بودن دهه کرامت نیز اشاره کرد و گفت: باید در این ایام همه دست در دست هم بدهند تا عطر رضوی در تمام شهرها به مشام برسد.

خبرنگار زیر پرتال شمس توس البرز
۸ مرداد ۱۳۹۵ ۱۷:۱۰

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.