English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

استاد امیرخانی :آخرین آثار نستعلیق داوری شده بسیار قوی و نزدیک به هم بودند

استاد امیرخانی :آخرین آثار نستعلیق داوری شده بسیار قوی و نزدیک به هم  بودند


شمس توس البرز -حضرت استاد ی ،امیرخانی در آخرین دیدار با خبرنگار شمس توس و در آستانه برگزاری مراسم اختتامیه جشنواره شمس توس گفت: تاکید و تکرار می کنم  این هنر ها باید قدرشناسی شوند.

استاد امیرخانی افزود:داشتن موزه ای که قدر این زحمت هارا بداند و بخرد ، همواره تنها راهی است که به نظرم می تواند به این هنر 1200 ساله خدمت کند ،رشد دهد و درآمد زایی نیز داشته باشد.

فراموش نکنیم وقتی در بین گروه شرکت کنندگان آثار به قدری زیبا و نزدیک به هم است که قدرت انتخاب وجود ندارد  و برگزیدن یک نفر از میان  آخرین منتخبین بسیار سخت است، یعنی تلاش انجمن طی سالها نتیجه داده است و جشنواره رضوی باید تدبیری بیاندیشد که از این استعداد  ها بیشترین بهره را ببرد.

 


امیرخانی

وی تصریح کرد: در آخرین مرحله و دقایق داوری بیست اثر به قدری زیبا و درست بودند که به راحتی امکان نداشت یک نفر را برگزید و گفت اثر اول به وی تعلق دارد . وقتی جوایز اندک است ،تعداد برگزیدگان به انگشتان یک دست نمی رسد،چه کسی را از دایره بیرون بگذاریم . کار داوری برای ما بسیار سخت  و نفس گیر بود .

استاد امیرخانی تاکید کرد: خرید آثار برای انجمن و موزه ای در بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) یک راه برای حفظ این استعداد ها و رشد بیشتر آنهاست و من می خواهم که این موضوع مهم در برنامه های این بنیاد افزوده شود.

وی خاطر نشان کرد در مراسم اختتامیهن و بیانیه هیات داوران بهن این مهم خواهند پرداخت.

فریبا کلاهی

خبرنگار زیر پرتال شمس توس البرز
۱۵ مرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۳۰

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.