English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

استاد امیر احمد فلسفی :بانوان خوشنویس در جشنواره رضوی توانمندی های خود را به اثبات رسانده اند

استاد امیر احمد فلسفی :بانوان خوشنویس در جشنواره رضوی توانمندی های خود را به اثبات رسانده اند

وشمس توس البرز - استاد امیر احمد فلسفی در گفتگو با خبر نگار شمس توس به عنوان آخرین نظر پیرامون آثار رسیده در جشنواره شمس توس بر حفظ و اهمیت جایگاه بانوان خوشنویس کشور تاکید ویژه کرد.

استاد امیر احمد فلسفی که همواره تاکیدی ویژه بر حضور بانوان توانمند در عرصه خوشنویسی و جشنواره ها دارد گفت: باید قدر این همت را دانست . این رشته اگرچه جنسیتی نیست و مانند شطرنج  وابسته تفکر است ، نمی توان آثار زنان و مردان را یکسان داوری کرد.

وی تصریح کرد:  باید جایگاه بانوان ویژه دیده شود ، زیرا اگر زنان کشور ما تنها 30 سال برای آموختن و مشق کردن فرصت دارند و زندگی و تاهل، فرصت وقف شدن در هنر را از ایشان می گیرد، مردان ما می توانند همه عمر بی هیچ دغدغه ای مشق کنند و آرامش فکری داشته باشند .

 
فلسفی

امیر احمد فلسفی گفت:  وقتی بانویی به درجه استادی می رسد،یعنی از مردان هم ردیفش بالا تر و توانمند تر است. وقتی بانویی اثری به جشنواره می فرستد ،قطعا وقت و انرژی بیشتری صرف کرده و سختی بیشتری برای رسیدن به نقطه متحمل شده است .

وی گفت: بانوانی در خوشنویسی امروز کشور حضور دارند که از آقایان پیشی گرفته اند و تعد اد کمتر خانها در عرصه خوشنویسی به معنای ناتوانی آنها نیست . جشنواره خوشنویسی رضوی نیز تاییدی بر این مدعاست .

فلسفی گفت: در حال حاضر 60 در صد هنرجویان خوشنویسی کشور را بانوان تشکیل می دهند و این جای خرسندی است .

فریبا کلاهی 

خبرنگار زیر پرتال شمس توس البرز
۱۵ مرداد ۱۳۹۵ ۱۳:۰۲

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.