English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

استاد محمد حسین عطارچیان: جشنواره باید فرصت شناخت استعداد های گمنام باشد

استاد محمد حسین عطارچیان: جشنواره باید فرصت شناخت استعداد های گمنام باشد

شمس توس البرز هدف از برگزاری جشنواره خوشنویسی باید روشن باشد ،شناخت استعداد های جوان بسیار مهم است .

استاد عطارچیان داور چهاردهمین جشنواره خوشنویسی رضوی در بخش نستعلیق شکسته ، در گفتگو با خبرنگار شمس توس روشن بودن  هدف هر جشنواره ای ،خصوصا جشنواره رضوی را یک اصل دانست .

محمد حسین عطارچیان گفت: اگر تنها برای سابقه ساختن های اداری جشنواره برگزار کنیم یا هیچ روزآمدی در آن نداشته باشیم به جایی نخواهیم رسید.

وی گفت:  آنجا که هدف شناختن استعداد  های جوان و گمنام است باید هدف داشته باشیم و میدان را برای حضور آنان فراهم کنیم . و اجازه دهیم فرصت استادی برای ایشان هم فراهم شود. باید به روز باشیم و جشنواره های گذشته را بامشاورت کارشناسان فن آسیب شناسی و ترمیم کنیم .

استاد عطار چیان خاطر نشان کرد: این چهاردهمین جشنواره است و در روند اجرایی آن تغییراتی به چشم نمی خورد. من از وزیر ارشاد توقع دارم با حمایت و پشتیبانی مالی فکری ،به تقویت این جشنواره بیاندیشد و به رفع موانعی که جذب جوانان را مشکل می کند بپردازد.

 


عطار چیان

وی خاطر نشان کرد : اگر جذابیت های جدید و افزایش تعداد برگزیدگان،افزایش میزان و کیفیت جوایز را در دستور برنامه نداشته باشیم تنها جشنواره اولی ها مشتری اینگونه رقابتها خواهند بود و اساتید فن خود را کنار خواهند کشید.

وی تصریح کرد: از ابتدای هر جشنواره ای باید مشخص شود مخاطب اصلی مااساتید فن هستند یا اساتید تازه نفس یا حتی هنرمندان جوان گمنام و با استعداد. چنانچه بدانیم قرار است از پس اجرای این جشنواره به چه نتیجه ای برسیم کیفیت و کمیت ،همچنین خروجی بهتری از جشنواره خواهیم گرفت.

استاد عطار چیان افزود: اگر هدف شناخت استعداد گمنامی در گوشه ای از کشور است حضور اساتید در در جشنواره شرکت را برای این جوان غیر جذاب خواهد کرد زیرا از ابتدا می د اند شانسی برای دیده شدن ندارد .اگر این استعداد ها با هم سطحان خودشان سنجیده در نهایت زیر نظر اساتید فن تربیت شوند ،در نهایت ما خوشنویسان عالی را پرورش خواهیم داد که هنر این مملکت را متعالی خواهند کرد.

فریبادکلاهی

خبرنگار زیر پرتال شمس توس البرز
۱۵ مرداد ۱۳۹۵ ۱۴:۰۵

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.