English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

توسط مدیرکل ارشاد اسلامی البرز انجام شد: قرائت پیام وزیر ارشاد در چهاردهمین جشنواره خوشنویسی رضوی

توسط مدیرکل ارشاد اسلامی البرز انجام شد: قرائت پیام وزیر ارشاد در چهاردهمین جشنواره خوشنویسی رضوی

شمس توس البرز- سید موسی حسینی کاشانی در مراسم اختتامیه چهاردهمین جشنواره خوشنویسی رضوی که عصر دوشنبه در سالن «سیروس صابر» اداره کل ارشاد اسلامی استان برگزار شد، متن پیام علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را قرائت کرد.

در متن این پیام آمده است: تمام کسانی که در سرزمین پاک ایران زیست می کنند خراسان را قبله خود می دانند همه ایرانیان شیفته حریم امن علی ابن موسی الرضا (ع) هستند مگر می شود عاشق پیامبر اکرم(ص) بود و به فرزندش در خاک خراسان عشق نورزید و در تنگناها و مسائل و مشکلات از او مدد نگرفت.

مگر می شود دل به حریم حضرتش سپرد و از معارف و فرهنگش بی بهره ماند، ملت بزرگ ایران افتخار دارد که میزبانی میهمانی عزیز از تبار اهل بیت پیامبر (ص) است. دوستی اهل بیت (ع) برای ما ایرانیان وظیفه بزرگی است و مهمان نوازی آیین دیرینه ایرانیان، عشق و ارادات به ثامن الحجج (ع) عشق و ارادتی پایان ناپذیر است که نمونه آن را در برگزاری جشنواره امام رضا (ع) می بینید در طول سیزده دوره گذشته هر سال به جمع عاشقان آن امام همام و گستره جغرافیای جشنواره افزوده شده و به بیشتر شهرها و روستاها رسیده است و امسال به یومن نیات پاک و خالصانه شما تبرک عنوان دوره چهاردهم این جشنواره گسترده تر و مسئولیت دستاندرکاران برگزاری آن در گوشه کنار کشور سنگین تر شده است.

این روزها آیین های مربوط به برنامه های موضوعی جشنواره رضوی در سراسر کشور در حال برگزاری است و همه خادمان فرهنگ رضوی تا رسیدن به روز موعود و میلاد فرخنده آن حضرت لحظه شماری می کنند.

در بخش دیگری از این پیام آمده است: شما دست‌اندرکاران برگزاری این جشنواره شایستگی آن را داشته اید که در شهر و دیار خویش به افتخار میزبانی ثامن الحجج (ع) نائل شده و در دایره بزرگ خادمان فرهنگ رضوی قرار بگیرید فرهنگ رضوی در این سال ها به همت و ارادات شما نشر و نمو یافته و معارف اهل بیت (ع) هر چه بیشتر بارور شده است به همه شما تبریک می گویم و برایتان در این مسیر نورانی سربلندی آرزو می کنم.

لازم می دانم از همراهی و دلسوزی مدیران اجرایی در استان ها به ویژه نمایندگان ولی فقیه در استان ها، استاندار، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و اصحاب اندیشه، فرهنگ و هنر که پشتوانه این حرکت فرهنگی بوده اند صمیمانه تشکر و سپاسگزاری کنم مزید توفیق همگان را از درگاه خداوند متعال خواستارم.

خبرنگار زیر پرتال شمس توس البرز
۱۸ مرداد ۱۳۹۵ ۲۳:۱۳

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.