English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

در مراسم اختتامیه قرائت شد: بیانیه هیئت داوران چهاردهمین جشنواره خوشنویسی رضوی

در مراسم اختتامیه قرائت شد: بیانیه هیئت داوران چهاردهمین جشنواره خوشنویسی رضوی

 شمس توس البرز - چهاردهمین جشنواره خوشنویسی رضوی با صدور بیانیه هیئت داوران به کار خود پایان داد

به گزارش خبرنگار البرز  مراسم اختتامیه چهاردهمین جشنواره خوشنویسی رضوی به میزبانی استان البرز عصر دوشنبه در سالن «سیروس صابر» اداره کل ارشاد اسلامی استان برگزار شد.

در این مراسم بیانیه هیئت داوران قرائت شد، در این بیانیه آمده است: طی ۱۵۰ سال گذشته هنر ایران در همه زمینه ها پای به عرصه تازه ای نهاده است هنرهای سنتی و کلاسیک و هنر مدرن با جلوه های گوناگون و در طی حدود سه نسل پس از گذراندن چند دهه فترت، به تجربه های تازه ای دست یازیده اند که جای بسی تامل دارد.

اکنون هنرهای تجسمی به ویژه هنر خوشنویسی به مرحله ای از پختگی رسیده که حتی جوانانی که چندان شناخته شده هم نیستند، با آثاری بسیار خوب در نمایشگاه ها و جشنواره ها ظاهر می شوند.

در حرکت های فرهنگی، برگزاری جشنواره های مختلف یکی از نقاط قوت ای بود که در تشویق و ترغیب جوانان به فراگیری هنر های مختلف نقش قابل توجهی ایفا می کرد.

اکنون چندی برگزاری این جشنواره های هنری از تب و تاب افتاده و جشنواره ملی رضوی هنوز برجاست و یکی از نقاط امید جوانان و هنرمندانی است که بتوانند آثارشان را در آن عرضه کنند.

با توجه به هزینه گزافی که این هنرمندان برای به ثمر نشستن زحماتشان پرداخته اند تا عیار هنری آنان در حد برگزیدگان جشنواره قرار گیرد جای آن دارد که جوایز و تقدیرها نیز در حد آن آثار و آن هزینه ها تعیین شده تا برقراری تعادل در این میان ضامن پایداری و ادامه کار هنرمندان باشد.

هیئت داوران چهاردهمین جشنواره ملی رضوی در بخش خوشنویسی ضمن قدردانی از زحمات مسئولان و برگزار کنندگان جشنواره پس از بررسی همه آثار اذعان می دارد، تعداد آثار با کیفیت، بسیار بیشتر از تعداد و مقدار جوایز بوده است بدین دلیل از مدیران فرهنگی و هنری جشنواره انتظار می رود در برنامه ریزی های آتی به اهمیت این هنر قدسی و معنوی که در جشنواره ای برای شناخت و تقدیس حضرت امام رضا علیه السلام با تمام وجود وارد می شود به نکات گفته شده بیش از پیش توجه کنند.

خبرنگار زیر پرتال شمس توس البرز
۱۸ مرداد ۱۳۹۵ ۲۳:۱۷

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.