English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

استاندار البرز: البرز با هنر خوشنویسی پیوندی دیرینه دارد

استاندار البرز: البرز با هنر خوشنویسی پیوندی دیرینه دارد

شمس توس البرز - البرز با هنر خوشنویسی پیوندی دیرینه دارد و به واقع می توان گفت زادگاه انجمن خوشنویسان ایران کرج بوده است.

سید حمید طهائی در اختتامیه چهاردهمین جشنواره خوشنویسی رضوی که به میزبانی استان البرز برگزار شد، اظهار کرد: جشنواره رضوی، به زیباترین شکل ممکن با میلاد کریمه اهل بیت، حضرت فاطمه معصومه (س) در قم آغاز، با گرامیداشت حضرت شاه چراغ در ۳۱ استان ادامه و سپس در میلاد حضرت امام رضا (ع) در مشهد به پایان می رسد و چه بهتر از این که در دهه ی پر سور و سروری به نام کرامت این جشنواره برگزار می شود.

  


استاندار  

طهائی با اشاره به اینکه ۲۹ دانشگاه بزرگ کشور درگیر جشنواره رضوی هستند، گفت: این مهم نشان از حضور جوانان فرهیخته در جریان فرهنگساز جشنواره رضوی است.

استاندار البرز اشاعه و ترویج فرهنگ رضوی، گسترش فعالیت های فرهنگی، ادبی و مذهبی مرتبط با سیره ائمه معصومین (ع) به ویژه امام رضا (ع)، گرامیداشت تولیدکنندگان و پدیدآورندگان آثار برتر فرهنگی هنری در زمینه شخصیت و معارف امام رضا (ع) و ترویج سبک زندگی اسلامی با رویکرد اقتصاد مقاومتی با الهام از آموزه های رضوی از جمله اهداف جشنواره رضوی دانست.

وی با تاکید بر اینکه هنر خوشنویسی ماندگار و پویا است، در خصوص جایگاه و وضعیت این هنر در استان البرز، گفت: البرز با هنر خوشنویسی پیوندی دیرینه دارد و به واقع می توان گفت زادگاه انجمن خوشنویسان ایران کرج بوده است.

 
استاندار

طهائی در پایان با تاکید بر اینکه هنرمندان خوشنویس به نامی در استان البرز زندگی کرده و می کنند، گفت: از سویی منطقه طالقان هم از قدیم الایام، به جهت سبقه فرهنگیِ غنی، در حوزه های علوم دینی، مکتب داری و خوش نویسی دارای بزرگان بسیاری بوده است.

خبرنگار زیر پرتال شمس توس البرز
۱۸ مرداد ۱۳۹۵ ۲۳:۳۵

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.