English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا (ع): جشن‌های دهه کرامت در ۲۴۰۰ نقطه جهان برگزار می‌شوند

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا (ع): جشن‌های دهه کرامت در ۲۴۰۰ نقطه جهان برگزار می‌شوند
مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا (ع) گفت: جشن‌های دهه کرامت امسال در ۲ هزار و ۴۰۰ نقطه جهان برگزار می‌شوند.

کبر شیخ در نشست شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت که امروز (اول مرداد) در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، گفت: جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) در 31 استان با 332 برنامه و همچنین در 77 کشور و در 2400 نقطه جهان با مشارکت‌های مردمی در دهه کرامت برگزار می‌شود.

 

وی با بیان اینکه برنامه‌های جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) طی فاصله زمانی دوره چهاردهم تا پانزدهم آن، رشد قابل توجهی داشته‌اند، گفت: در جشنواره پانزدهم، 315 برنامه برگزار خواهد شد، همچنین شاهد رشد 3/87 درصد در تعداد آثار رسیده هستیم که بر این اساس تاکنون بیش از 929 هزار اثر به دبیرخانه جشنواره پانزدهم ارسال شده است.

 

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا (ع) خاطرنشان کرد: نهادهای همکار در برگزاری پانزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) حدود 22 درصد نسبت به دوره قبلی رشد داشته‌اند که این مهم نشان‌دهنده مشارکت گسترده دستگاه‌ها در برگزاری این جشنواره است.

 

شیخ اضافه کرد: تلاش ما بر این است که «صحیفه رضویه» و مجموعه دعاهای امام رضا (ع) که مورد استقبال گسترده مردم قرار دارند را در سطحی گسترده تهیه کنیم و میان زایران حضرت ثامن‌الحجج (ع) توزیع کنیم همچنین پرداختن به صحیفه سجادیه از جمله مواردی است که مورد توجه مسئولان برگزاری جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) و بنیاد بین‌المللی امام رضا (ع) است.

 

وی گفت: بهره‌گیری از توان علمی و معرفتی حوزویان و دانشگاهیان و همچنین استفاده از فضای معنوی حاکم بر آستان قدس رضوی و آستان‌های مقدس حضرت فاطمه معصومه (ع) و حضرت شاهچراغ (ع) از دیگر اولویت‌های ما در برگزاری پانزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) است.

 

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا (ع) ادامه داد: این بنیاد با همکاری دستگاه‌های فعال در عرصه بین‌الملل مانند مجمع جهانی اهل بیت (ع)، مجمع تقریب مذاهب اسلامی و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و همچنین با بهره‌گیری از تجربیات و رهنمودهای شخصیت‌های فعال در این عرصه، جشن‌های دهه کرامت را در 77 کشور و 2400 نقطه جهان برگزار می‌کند.

 

شیخ خاطرنشان کرد: با توجه به رویداد مهم «مشهد؛ پایتخت فرهنگی جهان اسلام» امسال چندین همایش با محوریت عقلانیت و معنویت در 8 کشور جهان برگزار می‌شود، همچنین «جشنواره بانوان مروج فرهنگ رضوی» و «مجمع جهانی خادمان فرهنگ رضوی» در راستای رویداد مشهد؛ پایتخت فرهنگی جهان اسلام در ایام دهه کرامت برگزار می‌شود.

۴ مرداد ۱۳۹۶ ۰۸:۴۴

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.