English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

اعزام کاروان زائران حرم رضوی از البرز

اعزام کاروان زائران حرم رضوی از البرز
به مناسبت دهه کرامت کاروان بزرگ حرم رضوی صبح امروز یکشنبه با مشایعت نماینده ولی فقیه دراستان البرز امام جمعه کرج و خادمان حرم رضوی عازم مشهد مقدس شد. سرپرست دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان البرز گفت: در این کاروان بیش از یکهزار نفر حضور دارند که با 25 دستگاه اتوبوس به سمت شهرستان نیشابور استان خراسان رضوی حرکت کردند. 
عباس قاضی خانی افزود: این کاروان امشب به نیشابور می رسد و فردا صبح از قدمگاه نیشابور به مدت 3 روز به سمت مشهد مقدس پیاده روی خواهند داشت که قبل از ظهر روز پنجشنبه با استقبال خادمین حرم مطهر وارد صحن مطهر حضرت علی بن موسی الرضا (ع) می شود.
وی با بیان اینکه سال گذشته حدود 500 نفر به صورت پیاده سواره از البرزعازم مشهد مقدس شدند، اظهار داشت: این زائران به مدت 3 روز میهمان آستان قدس رضوی هستند که ضمن تدارک برنامه های فرهنگی برای آنان در این مدت میهمان سفره حضرت رضا (ع) خواهند بود.

 صدور حکم خادمیاری آزمایشی رضوی برای 160 نفر در البرز
قاضی خانی در ادامه با اشاره به برنامه های نمایندگی آستان قدس رضوی در البرز گفت: شب گذشته نخستین همایش بزرگ خادمیاران رضوی البرز در سالن شهدای نژاد فلاح کرج با حضور بیش از یکهزار نفر از خادمیاران ، مردم و مدیران استانی و خادمین آستان قدس رضوی برگزار شد.
وی افزود: 310 نفر از این خادمین در اردیبهشت ماه امسال پس از تکمیل پرونده آموزش را طی کردند و بیش از 160 نفر از آنان بعد از تکمیل پرونده احکام خادمیاری آزمایشی به مدت 6 ماه برای خدمت به محرومین در استان صادر شد که شب گذشته این احکام تقدیم آنان شد.
این مسئول ادامه داد: این خادمیاران در کانون های خادمیاری سامان دهی می شوند و بعد از پروسه 6 ماهه بعد از ارزیابی پرونده برای خدمت در آستان مقدس رضوی به مشهد مقدس ارسال می شود.
وی گفت: این افراد همزمان با خدمت در استان توفیق خدمت به عنوان کشیک حرم نصیب علاقه مندان به این امام همام خواهد شد و بعد از 12 سال توفیق خدمت مستمر یک قبر در کنار جوار حضرت علی بن موسی الرضا (ع) به این خادمین اهدا خواهد شد.
قاضی خانی بیان داشت: این خادمین به عنوان سفیران آستان مقدس رضوی به مدت سالیان متمادی خدمتگزار مردم محروم در تخصص ها و تحصیلات و جایگاه های مختلف خواهند شد.
وی افزود: این خادمیاران خدمت های مختلفی از جمله خدمت به زایرین بار اولی و محروم و خدمت فرهنگی، خدمت آموزشی، خدمت جهادی، خدمت سلامت در گروه پزشکان، خدمت فرهنگی، خدمت در امور خانواده به عنوان مشاور و .... را اجرا می کنند.
سرپرست دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان البرز اضافه کرد: در این استان 3 نوع کانون خادمیاری راه اندازی می شود که زیر مجموعه یکی از آنان مساجد، حسینیه ها، هیئت های مذهبی بوده و نوع دیگر کانون ها، کانون های فرهنگی به عنوان کانون های محلی هستند.
وی ادامه داد: نوع سوم کانون ها، کانون های سازمانی تمام نهادها، ارگان ها و سازمان ها هستند که حرف تخصصی از جمله پزشکان، مهندسین، وکلا و ... در کانون های موضوعی یا تخصصی ساماندهی و به صورت مسئول کانون، سرکشیک، کشیک و خادمین در آن کانون ها نسبت به نیازهای محرومین برنامه ریزی و خدمتگزاری خواهد شد. 
قاضی خانی گفت: بخشی از این کانون ها راه اندازی شده و فردا هم به عنوان نمونه در دهه کرامت بعد از نماز مغرب و عشاء در مسجد جامع رجایی شهر کانون آن مسجد فعال می شود که به تدریج در تمام مراکز و شهرستان ها و روستاها این کانون ها فعال خواهد شد.
وی افزود: همچنین کانون خبرنگاران به عنوان خادمیار فعال می شود و فعالیت خبری این خبرنگاران در عرصه ی خبری آستان قدس و فعالیت های کانون ها به عنوان سابقه ی خادمیاری آنان ثبت می شود.
۸ مرداد ۱۳۹۶ ۱۵:۲۸

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.