English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

استان البرز پتانسیل هر نوع رویداد هنری ملی و بین المللی را دارد

استان البرز پتانسیل هر نوع رویداد هنری ملی و بین المللی را دارد
عطابکی گفت: بعضی زیرساختها در استان البرز وجود ندارد برای مثال موزه هنرهای معاصر و یک گالری استاندارد در شهر مان نیست که بتوانبم جشنواره ها را برگزار کنیم بنابراین زیرساخت های هنری در استان البرز برازنده شهر و استانمان نیست لذا باید زیرساختها اصلاح شود.

فرج الله عطابکی رییس انجمن هنرهای تجسمی استان البرز اظهار داشت: جشنواره نقاشی رضوی برای اولین بار به میزبانی استان البرز برگزار می شود که بخش هنری و ورکشاپ جشنواره به انجمن هنرهای تجسمی استان البرز واگذار شده است.

وی ادامه داد: 220 اثر در مرحله اول از کل کشور دریافت شد که عمدا مربوط به شهرهای کرج، هشتگرد، تهران، اصفهان، شیراز، مشهد، شهرکرد، تبریز و همدان بود.

عطابکی تصریح کرد: 36 اثر به عنوان اثر برگزیده بخش اول هیات داوران انتخاب شد و به مرحله بعد راه پیدا کرد ؛ این 36 اثر آثار 30 هنرمند بود که در تکنیک های مختلف نقاشی آثارشان را خلق کرده بودند.

وی عنوان کرد: استان البرز در زمینه هنرهای تجسمی بسیار از چنین جشنواره هایی استقبال می کند زیرا ابن پتانسیل در زمینه هنرهای تجسمی در استان البرز وجود دارد لذا استان البرز پتانسیل هر نوع رویداد هنری ملی و بین المللی را دارد.

عطابکی افزود: البته بعضی زیرساختها در استان البرز وجود ندارد برای مثال موزه هنرهای معاصر و یک گالری استاندارد در شهر مان نیست که بتوانبم جشنواره ها را برگزار کنیم بنابراین زیرساخت های هنری در استان البرز برازنده شهر و استانمان نیست لذا باید زیرساختها اصلاح شود.

وی تاکید کرد: افتتاح نمایشگاه نقاشی رضوی چهارشنبه 11 مرداد ماه ساعت 18  در گالری سیروس قائم مقامی واقع در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

عطابکی در پایان گفت: امیدواریم استان البرز تبدیل به پایگاه دائمی برگزاری جشنواره نقاشی رضوی در کشور شود.

۱۲ مرداد ۱۳۹۶ ۲۰:۵۴

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.